Ankara Web Tasarım Firması

SEO Hizmeti

SEO hizmeti verecek profesyonel bir SEO ajansı arıyorsanız, doğru yerdesiniz. SEO alanında uzun yıllardır sektör deneyimine sahibiz. SEO çalışmalarına bütünsel bir bakış açısıyla yaklaşıyor, markanızın hedeflerine özel stratejiler geliştiriyoruz. Daima yaptığımız araştırmalar ile kendimizi sürekli geliştirerek SEO’nun dinamiklerine ayak uyduruyoruz.

SEO Nedir?

SEO (Search Engine Optimization), bir diğer adı ile arama motoru optimizasyonu, web sitenizin sayfalarının hedef kitlenin yazdığı ilgili anahtar kelimelerde; Google, Bing ve Yandex gibi arama motorlarında daha yukarılarda sıralama almasını sağlamak için yapılan çalışma şekline verilen isimdir. SEO ne demek sorularına karşılık olarak kullanıcıların arayacağı organik anahtar kelime ile bilgiye, ürüne veya hizmete arama motorları sayesinde hızla ulaşım sağlayabilirler. Bu nedenle SEO Çalışması sayesinde her sektörde en yüksek ziyaretçi sayısına ulaşma noktasında büyük önem kazanmıştır.

Kurumsal SEO Hizmetine Neden İhtiyacınız Var?

Firmalar, web sitelerinde listeledikleri ürün ve hizmetlerini potansiyel müşterilerine, hedef kitlelerine ulaştırmak zorundalar. Ne kadar çok kullanıcıya web sitelerini ulaştırırlarsa, o kadar satışlarında doğrudan artış yaşayacaklardır. Web sitelerinde bulunan ufak ama SEO için önemli detayların optimize edilmesi ve anahtar kelime optimizasyonları ile 3-6 aylık kısa süreç içerisinde bile toplam trafiklerinin 2-3 katı artışlarının dolayısıyla 2-3 katı satışların artması SEO çalışmaları ile gayet mümkündür.

SEO Ajansı Nedir?

SEO Ajansı, şirketlerin web sitelerinin internet ortamındaki görünürlüklerini artırmalarını sağlamak amacıyla hizmet veren şirketlerdir. SEO ajansları bünyesinde; site içi, site dışı ve teknik SEO gibi farklı alanlarda uzman SEO danışmanları yer alır. SEO uzmanları siteniz için özel SEO stratejileri geliştirerek müşterilerin dijital pazarlama hedeflerine ulaşmasına yardımcı olur.

SEO ajansının kısaca tanımı, şirketlerin web sitelerine daha fazla organik trafik kazandırarak; e-mail, WhatsApp, telefon ve form yoluyla gelen potansiyel müşterilerin sayısının artmasını sağlar.

Neden Bir SEO Ajansı İle Çalışmalısınız?

SEO Ajansı, markanızın sürekli değişen içerik pazarlaması ve sayfa sıralaması noktasında da rekabette kalmasını sağlar. Onlarca SEO ajansı arasında, şirketiniz için doğru SEO ajansını bulmak zordur. Arama motoru optimizasyonu karmaşık ve sürekli değişen bir alandır, bu nedenle bu alanda uzmanlaşmış uzmanlarla çalışmanız önemlidir, yani profesyonel SEO hizmetine ihtiyacınız vardır. Profesyonel SEO ajansından SEO hizmeti alarak web sitenizin her zaman en son algoritmalarla uyumlu olduğundan ve mümkün olan en iyi sonuçları elde edebileceğinizden emin olabilirsiniz.

SEO çalışmaları, alanında uzman SEO danışmanları tarafından yapılmazsa:

  • Web sitenizin SEO performansını olumsuz etkileyecek hatalar yapılabilir,
  • Yanlış içerik stratejileri geliştirilebilir,
  • Google politikalarına aykırı çalışmalar gerçekleştirilebilir ve web siteniz SEO cezası alabilir.

SEO Danışmanlığı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

SEO danışmanlığı hizmeti alırken alanında yetkin olan SEO uzmanlarıyla çalışmaya dikkat edilmesi oldukça önemlidir. SEO uzmanı, teknik detayların yanı sıra proje ve hedef kitlenin belirlenmesi ve buna yönelik çalışmalar yapılması konusunda oldukça yetkin kişilerdir. Tüm bunların belirlenmesine yönelik toplantılar yapmak, mevcut sürecin nasıl işleyeceği hakkında değerlendirmede bulunmak da SEO danışmanlığı sürecine katkıda bulunur. Ayrıca daha öncesinde yapılan çalışmalar ve bu çalışmalardan elde edilen sonuçların belirlenmesi ve raporlanması da sürece olumlu yönde etki eder. Web sitenize uygun stratejileri belirlemekle birlikte optimum sürede en iyi sonuçları almak için yenilikleri takip eden ve alanında yetkin olan SEO uzmanlarından hizmet alınmalıdır.

SEO Hizmeti Ne Kadar Süre Alınmalı?

Ne kadar süre SEO hizmeti almanız gerektiği konusunda net bir zaman belirtmek doğru olmaz. SEO hizmeti, oldukça kapsamlı ve detaylı bir süreçtir. SEO’da makine öğrenim süresi zaman alır. Ayrıca teknik SEO çalışmaları ve içerik stratejileri hemen tamamlanamadığından sonuç alabilmek için en az 6 ay ila 12 ay arası bu hizmeti almanızda fayda vardır. Tabi ki bu süre web sitenizin ne kadar süredir var olduğuna, daha önce ne kadar SEO yapıldığına, web sitesinin hangi şekilde olduğuna, ne kadar içerik bulunduğuna ve diğer birçok SEO faktörüne bağlı olarak değişir.

SEO süreci özellikle web sitesinizin anahtar kelimelerde gelişmesini sağlamak için yapılan çalışmalardır ve bu çalışmalar her ne kadar 1 defa yapılıyor olsa da Google algoritmalarının değişmesinden dolayı site içinde gerekli güncellemelerin yapılması da oldukça önemlidir. Yani SEO hizmetini web siteniz açık olduğu süre boyunca almanız yararınıza olacaktır.