Ankara Web Tasarım Firması

Video İçerik Üretimi

Video içerikler dijital pazarlamanın en önemli ayağını oluşturur. Günümüzde internet kullanım oranının sürekli olarak yükselişe geçmesiyle birlikte artık müşteriler satın almak istediği ürünün veya hizmetin öncelikle videosunu izliyor. Perakende ve toptan alıcılar videosunu izledikleri ürünü satın alma konusunda daha ciddi bir eğilim gösterirken aynı zamanda kurum, firma ve şirketin dijital alanda varlığı da videolarla ön plana çıkıyor.

Video İçerik Ajansı Nedir? Video Prodüksiyon Ajansı Ne Yapar?

Video içerik ajansı video prodüksiyon üzerine hizmet veren farklı türlerde video üreten dijital ajanslardır. Video prodüksiyon ajansları dijital pazarlama sektörü içerisinde olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Bu bakımdan popüler içerikler üretilerek bu içerikler ile firmaların bilinirliğinin artırılmasında videolarının doğrudan katkısı bulunmaktadır. Son yıllarda yükselişte olan video içerikler, dijital dünyanın en etkili ve en hızlı tüketilen içerik türleri arasında yer almaktadır. Diğer içerik türlerine göre videolar sosyal medya mecralarında %1200 daha fazla paylaşılmaktadır. Sosyal medyanın tüm dünyada aktif bir şekilde kullanılması ile doğru şekilde hazırlanacak video içeriklerle çok daha fazla kitleye ulaşmak hiç de zor olmayacaktır.

Video içerik ajansı, kısaca markaların ihtiyaç duyduğu videoları kurgulamak ve üretmek üzerine çalışan dijital ajans türüdür.

Video İçerikler Neden Önemlidir?

Video içerikler kişisel olarak üretildiğinde kişilerin tanınmasını ve bir hedef kitleye ulaşarak gelir elde etmesini sağlar. Ticari olarak kullanıldığında ise işletmelerin birçok avantajdan yararlanmasına olanak tanır. 

Video içerikler sayesinde:

 • Hedef kitlelerine kolayca ulaşabilir.
 • Hedef kitlelerini büyütebilir.
 • Ürün, hizmet tanıtımı yaparak satışlarını arttırabilir.
 • Marka bilinirliği ve sadakatini daha kolay yaratır.
 • Şirketleri hakkında bilgiler paylaşarak hedef kitlelerine güven verir.
 • Kampanya tanıtımı yaparak özel günlerde daha fazla satış yapma imkanı yakalar.
 • Rakiplerinden farklı içerik stratejileri ile rekabetçi bir strateji geliştirebilir.

Video içerik üretimi sürecimiz, hedeflediğiniz sonucu almak için doğru mesajı ve yaklaşımı belirlediğimiz bir içerik stratejisiyle başlar. Belirlediğimiz stratejiye uygun olarak ürettiğimiz içerikle devam eder. İçeriğimizi en verimli kanallardan doğru kitleye ulaştırarak yatırımınızın karşılığını almanızla son bulur.

Video İçerik Ajansı Olarak Hangi Video İçerikleri Üretiyoruz?

Video prodüksiyon şirketi kapsamında verilen hizmetleri şöyle sıralayabiliriz:

Müşteri Memnuniyet Videoları

Müşteri memnuniyet videosu, hizmet verilen müşterilerin geri bildirimlerinin videolaştırıldığı bir iletişim yöntemidir. Hedef kitlede ki müşteriler her daim başka insanların fikirlerini ve yorumlarını merak ederler. Müşteri memnuniyeti videoları, müşterileriniz ve potansiyel müşterileriniz üzerinde yaratmış olduğunuz güven duygusunun artmasını sağlar. Hedef kitlenize göre tasarlanacak müşteri memnuniyeti videosu potansiyel müşterilerinizin reel müşterilerinize dönüşmesine katkı sağlar.

Ürün Tanıtım Videoları

Ürün tanıtım filmi, hedef kitle üzerindeki etkisi düşünüldüğünde firmalar için önemli bir tanıtım aracıdır. Ürününüzü tüketiciye doğru anlatmak ve güçlü bir geri dönüş almak istiyorsanız iyi bir ürün tanıtım filmine sahip olmak sizin için akılcı bir çözüm olacaktır.

Instagram Reels Video ve Reklam Video Çekimleri

Son yıllarda hızla artan sosyal medya kullanım oranı sonucunda birçok reklamveren için sosyal medya önemli bir pazar haline gelmiştir. Özellikle Instagram üzerinden satış yapmak ya da hedef kitleye doğrudan ulaşmak video reklamlar aracılığıyla mümkündür.

YouTube Video İçerik Üretimi

Youtube kanalınızın hazırlıyor, videolarınızı planlıyor, çekiyor ve yayınlıyoruz. Dünyanın en büyük ikinci arama motoru olan Youtube’da doğru optimizasyonla videonuzu görünür kılıyoruz.

YouTube Kanalı Hizmetlerimiz

Youtube, hedef kitlenize ulaşmanız için mükemmel bir kanal. Profesyonel videolarla donatılmış bir Youtube kanalı için gerekli tüm çalışmaları büyük bir titizlikle yapıyoruz.

 • Video içerik planlamanızı hazırlayalım.
 • Profesyonel video çekimlerinizi yapalım.
 • Videolar için ek detay çekimlerini yapalım.
 • Kurgu ve montajları bitirelim.
 • Videoları onayınıza sunum varsa düzeltmeleri yapalım.
 • Videolarınızı metne dökelim.
 • Youtube kanalınızı açalım veya düzenleyelim.
 • Youtube SEO uyumlu şekilde videolarınızı Youtube kanalınıza yükleyelim.
 • Videolarınızı size takdim edelim.

Video Prodüksiyon Sürecimiz Nasıl İşliyor?

Çalıştığımız veya çalışacağımız firmalarla her zaman uzun soluklu bir işbirliği hedeflediğimiz için projelerimizde en çok vakti firmanızı, hedeflerinizi, ekibinizi ve kitlenizi tanımaya ayırıyoruz. Tek seferlik projelere değil, ortak çalışmaya dayalı uzun soluklu işbirliklerine inanıyoruz.

Günümüzde dijital dünyanın son gözdesi olan video içeriklere rağbet sürekli artıyor. Video içerikler, internet trafiğinin %80’inden fazlasını oluşturuyor. Akılda kalıcılık oranını %70 artıran video içerikler, iş süreçleri için de yeni modeller oluşturuyor. Video, kitlenizin ilgisini çekmek veya bir mesaj iletmek için kuşkusuz en iyi yol. Üstün kaliteli videolar ile marka değerinizi arttırın. Hiç olmadığı kadar fazla kişiye erişin. Anlaşılır ve değerli bir dijital varlığa sahip olun.

VIDEO, HAYATIN HER ANINDA!

Raf ömrü uzun, izleyenin bir daha izlediği sonuç getiren video içerikler ister misiniz? Bize ulaşın.

İletişim Formu

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz. Mesajınızı en kısa sürede yanıtlayacağız. Dilerseniz 0545 221 98 97 nolu numaradan da bizi arayabilirsiniz.